Laboratorium szpitala wojewódzkiego z nowym punktem pobrań. Ruszył 17 sierpnia

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/WsW w Gorzowie17 sierpnia 2022 15:00

Od 17 sierpnia czynny jest nowy punkt pobrań szpitalnego laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. -  Kto zgłosi się np. na badanie, nie będzie już musiał wchodzić do szpitala - informuje placówka.

Laboratorium szpitala wojewódzkiego z nowym punktem pobrań. Ruszył 17 sierpnia
Pacjenci do punktu pobrań nie muszą przechodzić przez szpital. Fot. WsW w Gorzowie
  • Szpitalny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej już na dobre przeniósł się do nowych pomieszczeń
  • Od 17 sierpnia udostępnia też nowo wybudowany punkt pobrań
  • Uruchomienie punktu pobrań to spora zmiana organizacyjna

Nowy punkt pobrań w gorzowskim szpitalu już działa

Charakterystyczny budynek z jasną elewacją widać od ul. Dekerta. Żeby do niego dotrzeć, trzeba ominąć szlaban przy punkcie wydawania wyników badań, przejść kilkadziesiąt metrów i skręcić w prawo przy kolejnym szlabanie. Punkt pobrań jest odpowiednio oznakowany. Uruchomiono go dziś, 157 sierpnia.

-  Pewnie będzie trochę zamieszania, ale jesteśmy przekonani, że pacjenci szybko przyzwyczają się do nowego miejsca - mówi Beata Piekarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Przede wszystkim pacjenci laboratorium nie muszą już wchodzić do szpitala, żeby poddać się badaniom. Nie będą również odwiedzali poczekalni głównej, gdzie do tej pory pobierali bilet do kolejki oczekujących.

Każdy, kto będzie miał skierowanie na badania laboratoryjne, albo będzie chciał je wykonać za opłatą, zgłosi się już bezpośrednio do nowego punktu pobrań.

Nowy obiekt to wygodna poczekalnia, punkt odbioru materiału do badań i przede wszystkim trzy komfortowe stanowiska pobrań, a właściwie osobne pomieszczenia, wyposażone m.in. w pocztę pneumatyczną, którą automatycznie, szybko i bezpiecznie wysyła probówki do badań. - Bez konieczności noszenia ich do laboratorium - mówi kierownik Beata Piekarska, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej.

 Rozbudowa laboratorium i budowa punktu pobrań ruszyła we wrześniu 2021 r. Kosztowała 8,3 mln zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum