Nowiny24/Rynek Zdrowia | 28-06-2019 09:20

Krosno: SOR ma nowy sprzęt za ponad 240 tys. zł

Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie (Podkarpackie) zdecydował się doposażyć swój oddział ratunkowy w ponad dwadzieścia nowych urządzeń. Zakupy zostały sfinansowane z dotacji celowej.

Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Szpitalny Oddział Ratunkowy krośnieńskiej lecznic każdego roku przyjmuje 12 tys. pacjentów, kolejne 30 tys. zgłasza się do nocnej i świątecznej opieki. Łącznie w placówce hospitalizowanych jest rocznie 235 tysięcy osób, szpitalne poradnie przyjmują 147 tysięcy pacjentów. Te liczby stawiają placówkę na drugim miejscu w regionie, po rzeszowskiej "dwójce".

Na doposażenie SOR-u w sprzęt umożliwiający pełniejszą diagnostykę szpital otrzymał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 204 tys. zł. Pozostałe 36 tys. zł dołożył z własnego budżetu.

Zakupiony sprzęt umożliwi personelowi opiekę nad kilkoma pacjentami jednocześnie, co wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie przez lekarza.

Wśród zakupionej aparatury znalazły się: kardiomonitor, defibrylator, USG, pompa infuzyjna, aparat do podgrzewania płynów infuzyjnych, aparat do szybkiego przetaczania płynów, pulsoksymetr, kapnograf, analizator parametrów krytycznych, elektryczne urządzenie do ssania, zestaw do trudnej intubacji, zestawy do intubacji i wentylacji.

Więcej: nowiny24.pl