Krosno Odrzańskie: 1,2 mln zł rządowej dotacji dla szpitala

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 13 października 2017 09:38

Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim od dawna zabiegało o dofinansowanie z budżetowej kasy państwa. Została ona przyznana. Jak poinformował starosta krośnieński, Mirosław Glaz, premier Beata Szydło podpisała zarządzenie, na mocy którego placówka otrzymała dotację - 1,2 mln zł na zakup sprzętu medycznego.

Krosno Odrzańskie: 1,2 mln zł rządowej dotacji dla szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rządowe pieniądze zostaną wydane na aparaty USG, specjalistyczne łóżka porodowe i nowoczesne stoły operacyjne. Do tego najnowocześniejszy zakupiony zostanie sprzęt do wykonywania zabiegów przez endoskopię i laparoskopię.

Jak przekonuje wicestarosta Tomasz Kaczmarek za kilka tygodni sprzęt będzie dostępny w placówce. Ułatwi pracę lekarzom oraz zwiększy jakość usługi medycznej. Wsparcie rządowe jest jednym z wielu, które udało się pozyskać. To jednak dopiero kolejny krok do pełnego funkcjonowania szpitala w powiecie krośnieńskim.

Przypomnijmy, że szpital w Krośnie Odrzańskim przestał funkcjonować 1 listopada 2016 r. Po ośmiu latach prowadzenia przez prywatną spółkę - Grupę Nowy Szpital - placówka została ponownie przejęta przez samorząd.

13 stycznia br. oficjalnie zaczęła działać spółka samorządowa Zachodnie Centrum Medyczne (utworzona przez powiat krośnieński i miasto Gubin). Jest nowym operatorem szpitala.

Był to precedensowy w kraju przypadek, kiedy przy zmianie podmiotu zarządzającego doszło do przerwania działalności lecznicy. Ewakuowano wszystkich pacjentów, wypowiedziane zostały umowy z pracownikami oraz kontrakt z NFZ.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze