Kraków: szpital św. Ludwika ma kontrakt na TK - także dla dzieci spoza placówki

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2012 13:44

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika prowadzi badania w ramach kontraktu z NFZ również dla młodych pacjentów spoza szpitala.

Pracownia tomografii komputerowej w krakowskiej lecznicy dla dzieci jest wyposażona  w najnowszej generacji wielorzędowy aparat otrzymany w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 20-warstwowym aparacie firmy Siemens, jaki pracuje w szpitalu św. Ludwika, zastosowano innowacyjne mechanizmy zmniejszające do minimum dawkę promieniowania w czasie ekspozycji, co zapewnia również krótki czas badania. Ma to istotny wpływ na zminimalizowanie stresu związanego z badaniem.

- Zależało nam na tym, aby tak nowoczesny aparat służył jak największej ilości osób oraz by wykorzystywać go w możliwie największym stopniu - mówi Stanisław Stępniewski, dyrektor szpitala św. Ludwika.
    
Dyrektor wskazuje, że tomograf ten jest jednym z dwóch tak nowoczesnych, specjalistycznych i zaawansowanych aparatów w województwie małopolskim.

- Tym bardziej staraliśmy się, aby podpisać umowę z NFZ na badania pacjentów również spoza naszej placówki - podkreśla Stanisław Stępniewski.

Kontrakt lecznicy z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2012 r. umożliwia pacjentom do 18. roku życia z całego województwa małopolskiego korzystanie z kompleksowych świadczeń w zakresie diagnostyki obrazowej.

Jak podaje lecznica, rodzice i opiekunowie pacjentów, chcący skorzystać z tych usług mogą rejestrować dzieci na badania w dni powszednie w godzinach od 8-18 pod numerem telefonu (12) 619 86 12.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum