Kraków: nowoczesny laparoskop w szpitalu Bonifratrów

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 10:56

Krakowski Szpital Bonifratrów kupił laparoskop najnowszej generacji. Urządzenie będzie wykorzystywane przez specjalistów Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej.

Kraków: nowoczesny laparoskop w szpitalu Bonifratrów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W szpitalu operowanych jest ponad 1600 pacjentów rocznie, w tym ponad 800 metodą małoinwazyjną - techniką laparoskopową.

Jak podkreśla prof. Antoni Cienciała, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej, jakość nowego sprzętu pozwala na znaczne podniesienie bezpieczeństwa i precyzji wykonywanych zabiegów laparoskopowych, może również służyć szkoleniu nowej kadry chirurgów.

Tor wizyjny prezentujący obraz z pola operacyjnego działa w systemie HD i daje możliwość uzyskania najwyższej jakości obrazu, ułatwiając lekarzowi dokładny wgląd w operowane miejsce.

System kupiony przez krakowski Szpital Bonifratrów pozwala z największą dokładnością zapisywać i przekazywać obraz z monitora i pola operacyjnego, co umożliwia transmisję i odtwarzanie wykonanych wcześniej zabiegów operacyjnych.

Obecnie lecznica dysponuje dwoma tego typu zestawami oraz bogatym zestawem narzędzi laparoskopowych pozwalającym na wykonywanie dziennie 6-8 zabiegów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum