Kraków: najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe na neonatologii

Autor: cm-uj.krakow.pl/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2017 21:42

Na Oddziale Klinicznym Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie otwarto nowe skrzydło kliniki. Dzięki przeprowadzonej przebudowie oddział zyskał 10 dodatkowych łóżeczek, a także trzy najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe.

Kraków: najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe na neonatologii
Barbara Bulanowska: - Nie wyobrażam sobie, by oddział nie był wyposażony w najwyższej klasy sprzęt. Fot. Archiwum

Pojawiły się dwie nowoczesne, dziesięciostanowiskowe sale dla noworodków. Do dyspozycji małych pacjentów oddano również trzy supernowoczesne, jedyne w Polsce inkubatory hybrydowe.

Ich wyjątkowość polega na tym, że mogą pracować zarówno w systemie zamkniętym, jak i otwartym, a także mają zintegrowany podgrzewany materac, dla zapewnienia stałego komfortu termicznego dziecka. Co jednak najważniejsze - wspierają opiekę prorozwojową noworodków. Mają nie tylko zintegrowany pomiar hałasu i światła wewnątrz inkubatora, ale również - dzięki wbudowanemu głośnikowi - dają możliwość wprowadzania bodźców pozytywnych, np. nagrania bicia serca matki.

- Nie wyobrażam sobie, by oddział, na którym pracują specjaliści na skalę światową, nie był wyposażony w najwyższej klasy sprzęt - mówiła Barbara Bulanowska, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Koszt przeprowadzonego remontu wyniósł ponad 932 tys. PLN.

Czytaj: www.cm-uj.krakow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum