Kostrzyn nad Odrą: powstanie pracownia symulacji medycznych

Autor: PAP - Nauka w Polsce, mmd/ ula//Rynek Zdrowia • • 02 marca 2013 10:18

W Wyższej Szkole Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) powstanie nowatorska pracownia symulacji medycznych. Na jej organizację samorząd przeznaczył 70 tys. zł - poinformowała w czwartek PAP Katarzyna Naduk z kostrzyńskiej uczelni.

Kostrzyn nad Odrą: powstanie pracownia symulacji medycznych

Władze miasta i przedstawiciele Stowarzyszenia prowadzącego uczelnię podpisali umowę w tej sprawie. Nowa pracownia jest pomysłem kadry uczelni i będzie służyła mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą oraz studentom.

W ramach podstawowego zadania w pracowni będzie prowadzony cykl szkoleń adresowany zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców miasta dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych stanach zagrożenia życia oraz proszenia o pomoc i przyjazd służb ratowniczych.

Podczas tego typu zajęć uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić sztuczne oddychanie czy masaż serca, poznają wszelkie inne czynności potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa swojego i innych w sytuacji wypadku.

W pracowni znajdzie się fantom osoby dorosłej, fantom dziecka, symulator porodowy, ramie do wstrzyknięć dożylnych i domięśniowych, figura mięśniowa oraz laryngoskop.

Koszt realizacji projektu wynosi ponad 88 tys. zł. Miasto przekaże na ten cel 70 tys. zł, pozostałe pieniądze wyłoży stowarzyszenie prowadzące uczelnię. Nowa pracownia ma rozpocząć działalność pod koniec marca br.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum