Kielce: sprzedali gołębie, kupili szpitalne łóżka

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2016 20:29

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach został wyposażony w nowoczesne łóżka, które kupiono za pieniądze zebrane w trakcie charytatywnej licytacji gołębi.

Kielce: sprzedali gołębie, kupili szpitalne łóżka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za ponad 51 tysięcy złotych, które uzyskano z aukcji gołębi, jaka odbyła się kilka miesięcy temu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach kupił 15 nowoczesnych łóżek na onkologię dziecięcą i 10 stolików - informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy WSZ w Kielcach.

- Były bardzo potrzebne, ponieważ te którymi do tej pory dysponowaliśmy były stare, uszkodzone, ze zniszczonymi materacami - wyjaśnia Grażyna Karolczyk, kierownik oddziału. Lekarka podkreśla, że nowy sprzęt jest nie tylko wygodny, nowoczesny, ale wpłynie również korzystnie na estetykę sal chorych.

- Nie spodziewaliśmy się, że nasz związek z hodowcami gołębi będzie tak trwały. Środowisko to pomaga nam od wielu lat i przekazuje na potrzeby oddziału spore sumy - podkreśla Grażyna Karolczyk.

Inicjatorami działań na rzecz onkologii dziecięcej są członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Kielce. Sławomir Pająk, prezes PZHGP Okręg Kielce, zapewnia, że współpraca ze szpitalem będzie kontynuowana, a hodowcy gołębi będą nadal wspierać Oddział Onkologii Dziecięcej.

W charytatywnej licytacji gołębi w grudniu zeszłego roku wzięli udział hodowcy z całej Polski. Sprzedano 129 ptaków za ponad 51 tysięcy złotych. Była to już czwarta taka aukcja zorganizowana przez PZHGP Okręg Kielce. Członkowie organizacji, dla chorych na nowotwory dzieci przygotowują również każdego roku charytatywne loty gołębi z Paryża do Polski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze