×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kędzierzyn-Koźle: szpital kupił aparaturę do rozbijania kamieni nerkowych

Autor: RRX/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 23 sierpnia 2016 15:54

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu ma najnowszą aparaturę służącą do rozbijania kamieni nerkowych. Dzięki nowemu urządzeniu i szybszemu wykonywaniu zabiegów, skróci się kolejka oczekujących na leczenie na oddziale urologii.

Kędzierzyn-Koźle: szpital kupił aparaturę do rozbijania kamieni nerkowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na zwołanej we wtorek (23 sierpnia) konferencji zaprezentowano aparaturę służącą do rozbijania kamieni nerkowych, kosztowała 400 tys. zł. - To najdroższy do tej pory zakup, jaki przeprowadziła placówka z własnych pieniędzy - poinformował dyrektor Marek Staszewski.

Kozielski ZOZ jest ośrodkiem, który może pochwalić się największym w Polsce doświadczeniem w kruszeniu kamieni. - Wykonaliśmy już około 16 tys. tego typu zabiegów - wyliczał dr Andrzej Kędzierski, ordynator oddziału urologii.

- Urządzenie jest dużo nowocześniejsze od poprzedniego, a sam zabieg po prostu mniej boli. Zabiegi trwają też krócej, poprzednio generowaliśmy 120 impulsów na minutę, teraz to 240, zatem nawet dwa razy szybciej - wyjaśnia Kędzierski.

- Dzięki nowemu urządzeniu i szybszemu wykonywaniu zabiegów, skróci się kolejka oczekujących na leczenie - mówiła starosta Małgorzata Tudaj. Obecnie czas oczekiwania na zabieg wynosi 14 dni. Ale w nagłych przypadkach wykonywane są one natychmiast.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum