×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: nowy sprzęt do rehabilitacji w szpitalu geriatrycznym

Autor: KG/Rynek Zdrowia07 stycznia 2016 16:37

Centrum Fizjoterapii działające przy Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach zostało wyposażone w ponad trzydzieści nowych urządzeń do rehabilitacji o łącznej wartości 1,4 mln zł.

Katowice: nowy sprzęt do rehabilitacji w szpitalu geriatrycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje rzecznik prasowy placówki, zakup sprzętu pochodził ze środków EMC oraz dotacji przyznanej przez Ministerstwo Gospodarki w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Wśród zakupionych sprzętów medycznych jest m.in. zrobotyzowane łóżko szpitalne do 24-godzinnej rehabilitacji, dzięki któremu można wcześniej rozpocząć terapię u pacjentów po udarach mózgu i uszkodzeniach rdzenia.

Centrum Rehabilitacji posiada także system do kompleksowej analizy ruchu BTS SMART. Dzięki umieszczeniu na nogach i rękach pacjenta około 20 czujników komputer analizuje każdą fazę jego ruchu i jest w stanie ocenić nie tylko siłę mięśni, ale nawet prawidłowość impulsów wysyłanych przez układ nerwowy do mięśni w celu ich pobudzenia do pracy.

Wśród nowych sprzętów jest także fotel do ćwiczeń oporowych rąk i nóg precyzyjnie mierzący napięcie w mięśniach.

W Centrum Fizjoterapii oprócz specjalistycznej rehabilitacji geriatrycznej możliwa jest także rehabilitacja kardiologiczna, neurologiczna, ortopedyczna oraz rehabilitacja sportowców.

Placówka jest prowadzona przez Centrum Badawczo-Rozwojowe działające przy Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach. Katowicka jednostka należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum