Katowice: nowy blok operacyjny okulistyki

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 19:42

Nowy blok operacyjny z nowoczesnym sprzętem w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach może rozpocząć pracę już w kwietniu b.r.

Katowice: nowy blok operacyjny okulistyki

Blok operacyjny na oddziale okulistycznym Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach (OSK) powstał w dobudowanej części placówki, na którą środki wyłożył Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – informuje portal gazeta.pl.

Według prof. Edwarda Wylęgały, ordynatora oddziału okulistycznego OSK, do wykonania została jeszcze tylko instalacja sprzętu medycznego, więc nowy blok operacyjny może rozpocząć pracę od kwietnia b.r.

Do dwóch sal operacyjnych zakupiono między innymi nowczesny aparat, służący do precyzyjnych operacji oka – constellation. Blok wyposażono także w aparat do operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji – stellaris.

Na wyposażeniu oddziału okulistyki znajduję się już mikroskop lumera 700, przeznaczony do operacji tylnego i przedniego oka. Jak informuje prof. Edward Wylęgała, jest to jedyne tego typu urządzenie sprzedane do szpitala w naszej części Europy.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum