Katowice: GCM otrzymało ministerialne wsparcie w wysokości 7 mln zł na zakup tomografu

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 13:55

Górnośląskie Centrum Medyczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymało w ramach ministerialnej dotacji 7 mln zł na sfinansowanie zakupu nowego tomografu komputerowego, a także modernizację i dostosowanie pomieszczenia.

Katowice: GCM otrzymało ministerialne wsparcie w wysokości 7 mln zł na zakup tomografu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W poniedziałek (26 sierpnia) wiceminister Sławomir Gadomski podpisał umowy na kwotę ponad 36 mln zł. Środki przeznaczone zostaną dla szpitali na zakup nowoczesnego sprzętu i modernizację pomieszczeń. Wśród placówek, które otrzymały dofinansowanie znalazło się również Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Jak informuje GCM, szpital otrzymał w ramach ministerialnej dotacji 7 mln zł na sfinansowanie zakupu nowego tomografu komputerowego, a także modernizację i dostosowanie pomieszczenia. Ogólna wartościowość projektu to 7 mln zł - z czego 80 proc. pochodzi z budżetu, a pozostała część ze środków unijnych.

Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie nieinwazyjnej diagnostyki wieńcowej, także dla osób w zaburzeniami rytmu serca. Wymiana dotychczasowego wyposażenia (dotychczasowy tomograf ma ponad 10 lat) na skaner TK o lepszych parametrach technicznych i funkcjonalnych usprawni diagnostykę poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki inwestycji zwiększony zostanie również dostęp do tego rodzaju usług medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze