Karetki pogotowia z Kutna polskim hitem eksportowym

Autor: Polsatnews/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2020 11:45

AMZ-Kutno S.A. wyposaża samochody dostawcze popularnych producentów w zabudowy specjalne. Potem trafiają one do Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemiec, Słowacji, Czech, a nawet do Arabii Saudyjskiej czy Omanu. Głównie zdominowały jednak rynek skandynawski.

Karetki pogotowia z Kutna polskim hitem eksportowym
Ambulans wyposażony na zamówienie Zielonego Krzyża w Austrii. Fot. AMZ - Kutno/Facebook

Jak podaje Bogumił Kieruńczak, kierownik sekcji pojazdów sanitarnych w AMZ-Kutno S.A. rocznie produkowanych jest około 200-300 ambulansów pogotowia. W pierwszym etapie zamawiane są pojazdy bazowe, które są wprowadzane na linie produkcyjną, gdzie są rozbierane łącznie z fotelami i instalacją elektryczną. Później instalowane są w nich wiązki elektryczne oraz wzmocnienia, na których potem ostatecznie instalowany jest sprzęt medyczny. Na kolejnych etapach jest zabudowywane wnętrze pojazdów - fotele, podstawa noszy i pozostały niezbędny sprzęt do ratowania pacjenta m.in. respirator, defibrylator.

Na stworzenie ambulansu potrzeba od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Czas produkcji zależy od rodzaju montowanego sprzęt i typu zamówionego samochodu, a także od kraju docelowego. W rok produkuje się w AMZ około 250-300 karetek. Na rynek polski, w zależności od zapotrzebowania, trafia od 60 do nawet 100 karetek rocznie.

Więcej: polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum