Jeszcze o termometrach rtęciowych: informacja dostawcy

Autor: MAK/RZ • • 09 kwietnia 2009 06:57

Jako dystrybutor m.in. termometrów lekarskich otrzymujemy informacje o zamieszaniu na rynku związanym ze sprzedażą i używaniem rtęciowych termometrów - informuje media prezes firmy AS Polonia, Andrzej Sawicki.

Spółka ta wysłała do mediów poniższą informację (publikujemy jej fragment):

Termometry rtęciowe, zgodnie z Komunikatami Ministra Zdrowia i Prezesa URPL, znajdujące się w aptekach, hurtowniach, sklepach zaopatrzenia medycznego, po 3 kwietnia 2009 mogą być nadal sprzedawane aż do wyczerpania zapasów.
Termometry te zostały bowiem zgodnie z przepisami wprowadzone do obrotu (...). Po 3 kwietnia 2009 zakazane jest jedynie wprowadzanie po raz pierwszy termometrów do obrotu, co w praktyce sprowadza się do zakazu produkcji i importu.
Nie ma żadnych ograniczeń w używaniu rtęciowych termometrów zarówno w szpitalach jak i w domach, nie ma również obowiązku rezygnowania z ich używania, a także konieczności ich pozbywania się .
Zawierający 1 g rtęci termometr nie stanowi w warunkach domowych realnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Przez 150 lat używania termometr rtęciowy dał się poznać jako niezawodny i bezpieczny, a nade wszystko niezawodny przyrząd pomiarowy posiadający dożywotnią gwarancję dokładności (...).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum