Jaworzno: przemysł i biznes sprezentowali szpital

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2010 09:36

SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie wzbogacił się m.in. o nowoczesny sprzęt ortopedyczny.

Południowy Koncern Węglowy z Jaworzna przekazał na rzecz szpitala sprzęt wartości blisko 125 tys. złotych. To dwa zestawy narzędzi laparoskopowych, zestaw napędów do wiertarek wraz z nasadkami oraz piłą oscylacyjną, a także ureterorenoskop wraz z oprzyrządowaniem dla oddziału urologii.

Przekazany sprzęt ortopedyczny jest niezbędnym do leczenia złamań u chorych po urazach kończyn. Urządzenia, z których dotychczas korzystał oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej zużyły się do tego stopnia, że ich stan techniczny nie pozwala już na ich dalsze użytkowanie. Poza tym ilość posiadanych przez szpital aparatów była niewystarczająca dla rosnących potrzeb chorych.

Oddział urologii otrzymał ureterorenoskop, służący do małoinwazyjnego leczenia i diagnostyki kamicy układu moczowego. To nie jedyny sprzęt jaki spółka przekazała w tym roku szpitalowi. Wcześniej PKW zakupiło aparat do znieczulenia wart 115 tysięcy złotych.

Jednak to nie jedyna firma, która wspiera jaworznicki szpital. W tym roku dzięki pomocy Loży Katowickiej Business Centre Club zakupiono aparat USG. PZU wsparło zakup spirometru, a Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej przekazała darowiznę na utworzenie dziennego oddziału chemioterapii, a także na zakup łóżek porodowych dla potrzeb oddziału ginekologiczno-położniczego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum