InventionMed chce wydać ok. 8 mln zł na rozwój symulatorów VR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2018 18:46

InventionMed (dawniej Athos Venture Capital) chce do 2021 roku wydać ok. 8 mln zł na rozwój symulatorów zabiegów dermatologicznych w technologii wirtualnej rzeczywistości - podała spółka w strategii na lata 2018-2021.

Fot. archiwum

InventionMed - notowana na NewConnect innowacyjna spółka technologiczna działająca w sektorze medycznym - zamierza skoncentrować swoją działalność na rozwoju zaawansowanych symulatorów medycznych dających możliwość szkolenia lekarzy, studentów medycyny i kosmetologów, w oparciu o wiele scenariuszy zakładających różny stopień trudności zabiegów i indywidualne preferencje. Tego typu koncepcja pozwala na stworzenie wyjątkowego zaplecza warsztatowego do edukacji przyszłych profesjonalistów.

- Rynek technologii VR to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów technologicznych na świecie. Widzimy szanse w oczekiwaniach współczesnej ochrony zdrowia i ciężko pracujemy nad opracowaniem nowych technologii, które będą wspierać rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej oraz pozwolą na zdobycie niezbędnego doświadczenia przez personel medyczny - mówił Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed S.A. 

Technologia wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) zyskuje coraz większe znaczenie w rozwoju współczesnej medycyny. Do kluczowych czynników odpowiedzialnych za rozwój tego rynku zalicza się m.in. zwiększenie inwestycji w nowe technologie, ciągły rozwój opieki zdrowotnej w oparciu o rozwiązania IT oraz potrzebę zdobywania niezbędnego doświadczenia przez personel medyczny.

InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu br. w wyniku zmiany profilu działalności (wcześniej funkcjonowało jako Athos Venture Capital).

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca
w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych
w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej.

Docelowo, przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych.
InventionMed S.A. rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum