HTL-Strefa planuje przejęcia, być może wróci na giełdę

Autor: gpwinfostrefa.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 16 września 2011 13:21

HTL-Strefa, przejęty w 2009 roku przez EQT Fund producent nakłuwaczy bezpiecznych i lancetów personalnych, planuje przejęcia polskich i zagranicznych podmiotów, by utrzymać dwucyfrowy wzrost wolumenu sprzedaży - poinformował prezes spółki, Tomasz Wałęsa.

HTL-Strefa planuje przejęcia, być może wróci na giełdę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Możliwy jest powrót spółki na parkiet, choć być może nie warszawski. Zdaniem Wałesy rozwój organiczny ma ograniczony zakres. Podkreśla, że średni wzrost na rynku światowym to około 2-4 procent, tymczasem HTL-Strefa rośnie dwucyfrowo rok do roku.

- W celu dalszego zwiększania wartości spółki oczywiście musimy wykorzystać drogę przejęć - powiedział Wałęsa. Spółka jest zainteresowana przejęciem podmiotów krajowych oraz zagranicznych, które miałyby zapewnić jej utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu w ujęciu rok do roku. Spółka chciałaby zwiększyć swój zasięg o rynki Indii i Chin, jednak ze względu na bariery wejścia, na razie pozostaje to w sferze planów.

Firma zamierza rozszerzyć ofertę produktową w ramach dwóch najważniejszych dla siebie segmentów oraz zwiększać produkcję igieł insulinowych. Zarząd planuje także rozpoczęcie sprzedaży produkowanych przez spółkę innych asortymentów igieł. W tej chwili cała produkcja przeznaczana jest na potrzeby wewnętrzne spółki.

HTL-Strefa szacuje, że jej udział w światowym rynku nakłuwaczy bezpiecznych przekracza 50 proc. W przypadku lancetów personalnych ten udział kształtuje się na poziomie ponad 20 proc. W ciągu ostatnich dwóch lat uruchomiona została też produkcja igieł insulinowych. Zakład produkcyjny w Ozorkowie ma w ciągu trzech lat osiągnąć zdolność produkcyjną rzędu 1 mld sztuk rocznie.

Pod koniec 2009 roku HTL-Strefę przejął fundusz inwestycyjny EQT Fund. Tomasz Wałęsa pozytywnie ocenia konsekwencje tego zdarzenia: - Spółka dynamicznie rośnie, ma dostęp do szerokiej gamy informacji, zyskała nową sieć kontaktów i powiązań. Mamy też wsparcie ekspertów przemysłowych, których zapewnił nowy właściciel w ramach powołanej rady nadzorczej.

EQT Fund informował w 2009 roku, iż jego horyzont inwestycyjny obejmuje 3-5 lat. Tomasz Wałęsa poinformował, iż na razie nie ma w planach konkretnej daty ani formy wyjścia.

- Scenariuszy wyjścia może być kilka. Giełda może być jednym z nich, choć równie dobrym wyjściem może być przejęcie przez kolejnego inwestora, branżowego lub finansowego. Jeśli dojdzie do debiutu, nie koniecznie odbędzie się to na warszawskim parkiecie. Jest to pomysł do rozważenia, podobnie jak Londyn, Wiedeń, czy giełda amerykańska - powiedział Wałęsa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze