Gryfice: o polsko-niemieckiej współpracy medycznej

Autor: RR, TVP Szczecin/Rynek Zdrowia • • 23 września 2011 13:57

SP ZZOZ w Gryficach jest jedną z 14 placówek z województwa zachodniopomorskiego uczestniczących w polsko-niemieckim projekcie współpracy w zakresie telemedycyny. Szpital wyposażono w cyfrowe urządzenia oraz centrum szkoleniowo-konferencyjne.

Gryfice: o polsko-niemieckiej współpracy medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Do końca roku zrealizujemy jeszcze zakupy w dziedzinie telekardiologii, telepatologii, telekonferencji i teletransmisji - zapowiada Jacek Pietryka, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach.

Niemiecki partner gryfickiej lecznicy - Szpital Uniwersytecki w Greifswaldzie - współpracuje również z kilkoma innymi polskimi szpitalami (w Koszalinie i Szczecinie). Jak informuje TVP Szczecin, uczący się tam studenci, dzięki telekonferencjom wspólnie diagnozują pacjentów. W przyszłości Niemcy z przygranicznych miejscowości będą się leczyć w polskich szpitalach, a Polacy będą diagnozowani przez niemieckich lekarzy.

- Nasz szpital będzie miał dostęp do kompetencji zgromadzonych w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu w Greifswaldzie, co pozwoli zaopatrywać wszystkich pacjentów naszej placówki z ich wykorzystaniem, jeżeli taka potrzeba zaistnieje. Tym samym pacjenci szpitala w Gryficach będą mieli zapewniony wyższy poziom bezpieczeństwa - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Pietryka.

Informuje również, że w ramach projektu ”Telemedycyna w euroregionie Pomerania- sieć Pomerania” kupiono m.in. aparaturę medyczną na potrzeby teleradiologii i teleneurochirurgii. W sumie wartość tego projektu wyniosła 7,6 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze