Grupa Neuca sprowadziła do Polski 8 mln maseczek ochronnych przeznaczonych dla ludności

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 18:49

Grupa Neuca poinformowała w mediach społecznościowych w piątek, 3 kwietnia (twitter, facebook godz. 8.15), że sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę.

To pierwszy z wielu zaplanowanych przez firmę transportów maseczek Fot. Shutterstock

To pierwszy z wielu zaplanowanych przez firmę transportów maseczek. Celem jest, oprócz zwiększenia dostępności do sprzętu ochrony indywidualnej, także doprowadzenie do spadku cen na maseczki.

"W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie.  Od dziś w aptekach na terenie całego kraju dostępne są sprowadzone przez nas maseczki. Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł." - czytamy na stronie firmy na facebooku.

Jednocześnie Neuca podkreśla, że utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ ograniczono wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji. Podobnie firma postępuje przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających.

Podaje też, że nie zamierza poprzestać na jednym transporcie i już zakontraktowała produkcję w Chinach w ilości 52 milionów sztuk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum