×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grodzisk Mazowiecki: kupili sprzęt do testów COVID-19. Rząd przejął go na potrzeby innego regionu

Autor: MSX/Rynek Zdrowia18 marca 2020 09:27

Gmina Grodzisk Mazowiecki już kilka dni temu podjęła decyzję o zakupie ze środków własnych specjalistycznego urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. Cieszyła się nim niedługo, bo niemal natychmiast rząd przejął je na potrzeby województwa kujawsko-pomorskiego.

Grodzisk Mazowiecki: kupili sprzęt do testów COVID-19. Rząd przejął go na potrzeby innego regionu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informował wcześniej Rynek Zdrowia, dyrektor Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, Krystyna Płukis, zgłosiła w gminie zapotrzebowanie na zakup maszyny do testów COVID-19. Gmina od razu zabezpieczyła środki na ten cel.

Ponieważ w Grodzisku Mazowieckim nie odnotowano dotychczas zachorowań, rząd zdecydował, że aparat do testów w kierunku COVID-19 trafi gdzie indziej.

Jak poinformowała we wtorek (17 marca) Krystyna Płukis na łamach grodzisknews.pl, otrzymała decyzję krajowego konsultanta ds. obronności, z której wynika, że rada ministrów przejmuje urządzenie, aby przekazać je do województwa kujawsko-pomorskiego, w którym brakuje aparatu do testów.

Mieszkańcy nie kryją rozczarowania. Pod informacją o zarekwirowaniu sprzętu pojawiają się liczne głosy. Jedna z osób napisała: "Musicie wszyscy zrozumieć, że jest ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego i tutaj (…) chodzi o działanie zgodnie z ustawą - jeżeli jest gdzieś brak potrzebnego sprzętu, to można go zarekwirować nawet osobie prywatnej - oczywiście do czasu odwołania takiego zagrożenia. Teraz przynajmniej wiadomo, dlaczego kujawsko-pomorskie było białą plamą na mapie Polski – nie mieli czym robić testów…".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum