Gorzów Wlkp.: temperaturę wchodzących do szpitala zbada kamera termowizyjna

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 21:30

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim użyczyła Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu kamerę termowizyjną. Urządzenie będzie badać temperaturę ciała wchodzących do lecznicy.

Kamera termowizyjna ma znacznie skrócić mierzenie temperatury ciała osób wchodzących do szpitala. Fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zgodnie z postanowieniem Zespołu kryzysowego ds. koronawirusa, każda wchodząca do szpitala osoba musi zostać poddana badaniu polegającemu na mierzeniu temperatury ciała. Mimo że trwało ono kilka sekund, rano tworzyły się korki - informuje szpital.

Kamera termowizyjna ma ten proces znacznie skrócić.

- Kamera jest stanie zmierzyć temperaturę kilku osobom jednocześnie w odległości nawet do 10 metrów. To jedna z jej wielu zalet, ale kluczowa dla obecnej sytuacji szpitala - mówi Aleksandra Radomska-Zalas, prodziekan wydziału technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

To nie jedyna pomoc od uczelni dla szpitala. W ramach badań akademia opracowała metodę wytwarzania nanocząstek srebra, miedzi i złota, które mogą być wykorzystane w walce z koronawirusem do odkażania pomieszczeń sanitarnych/szpitalnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum