Gorzów Wlkp.: szpital zakupił nowy sprzęt wart pół miliona

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2019 18:20

O urządzenia wartości ponad 500 tys. zł uzupełnił swoją bazę sprzętową Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w ciągu ostatniego półrocza. Ich zakup był możliwy m.in. dzięki wypracowanym środkom własnym, udziałowi w projektach dofinansowywanych przez Unię Europejską oraz dotacji urzędu marszałkowskiego.

Gorzów Wlkp.: szpital zakupił nowy sprzęt wart pół miliona
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego już mogą korzystać z zakupionego (dzięki Programowi Operacyjnemu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i projektowi ''Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.'') analizatora parametrów krytycznych, aparatu do ogrzewania pacjenta, nowoczesnego USG, defibrylatora, pulsoksymetów, respiratora i mobilnego dwubutlowego ssaka.

Ich wartość to ponad 365 tys. zł.  Ponad 125 tys. zł kosztowała kupiona za środki własne szpitala jednokomorowa myjnia do mycia dwóch endoskopów dla Pracowni Endoskopowej.

Pacjenci korzystający z rehabilitacji w gorzowskim szpitalu już mają do dyspozycji urządzenie do krioterapii, aparat do krótkofalowej terapii ultradźwiękami i najnowszej generacji diatermię krótkofalową przeznaczoną do terapii ciepłem z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. Zaletą stosowania energii o wysokiej częstotliwości do terapii ciepłem jest jej głębsza penetracja w porównaniu z metodami konwencjonalnymi, takimi jak opaski terapeutyczne, kąpiele lecznicze, leczenie podczerwienią czy mikrofalami.

Te zakupy zostały sfinansowane z dotacji, jaką szpital otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum