Gorzów Wielkopolski: nowe łóżka na oddziałach intensywnej terapii i neurochirurgii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2012 09:56

Do Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim trafiły nowe łóżka, dzięki którym poprawił się komfort leczenia najciężej chorych pacjentów. Koszt zakupu łóżek to 322 tys. zł.

Gorzów Wielkopolski: nowe łóżka na oddziałach intensywnej terapii i neurochirurgii

Jak informuje Jerzy Czyżewski, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, jednostka otrzymała dziewięć łóżek, w tym jedno transportowe.

- Są sterowane elektrycznie, możemy na nich układać chorego w dowolnej pozycji. Każde łóżko jest wyposażone w materac przeciwodleżynowy, co jest bardzo istotne w przypadku naszych pacjentów. Wszystkie mają alarmy, a jedno wagę, dzięki której możemy bilansować płyny przeliczając je na wagę pacjenta - wyjaśnia ordynator.

Z wnioskiem o dofinansowanie zakupu łóżek dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddziału neurochirurgii i neurotraumatologii do Zarządu Województwa Lubuskiego zwrócił się Marek Twardowski, dyrektor szpitala w Gorzowie.

Koszt zakupu łóżek to 322 tys. zł. Szpital zawnioskował o wsparcie w wysokości 312 tys. zł (10 tys. zł to wkład własny lecznicy). Na posiedzeniu 31 października  br. Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o przesunięciu środków w ramach budżetu województwa.

Uzasadnieniem zakupu nowych łóżek jest duże wyeksploatowanie sprzętu, którym szpital dysponował do tej pory. Łóżka, które służyły oddziałom, nie spełniają obowiązujących standardów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum