Gliwickie Centrum Onkologii z najnowocześniejszym sprzętem w Polsce

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 15 czerwca 2018 08:25

W należącym do Centrum Onkologii w Gliwicach Zakładzie Radioterapii miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Radiochirurgii Nowotworów. Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, pozwalający na nieinwazyjne leczenie pacjentów.

Gliwickie Centrum Onkologii z najnowocześniejszym sprzętem w Polsce. Fot. ŚUW

Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Gliwicach jest uznawany za największą i najnowocześniejszą tego typu jednostkę w Polsce. Innowacyjna aparatura pozwala na stosowanie specjalistycznych technik leczenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów.

- W tym instytucie są najlepiej wykwalifikowani specjaliści, którzy potrzebują niezwykłego sprzętu. Ten sprzęt i ten Instytut jest właśnie po to, by pozbywać się nowotworu i ratować ludzkie życie - mówił podczas otwarcia Centrum Radiochirurgii Nowotworów wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia oraz Funduszom Europejskim Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach wyposażony jest w aparaturę, której nie posiada żadna inna placówka w Polsce. Chodzi przede wszystkim o nowoczesny akcelerator CyberKnife, czyli nóż cybernetyczny, pozwalający na podawanie wyższych dawek promieniowania niż przy tradycyjnych metodach radioterapii, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów. Jest to jedna z technik wykorzystywanych w radiochirurgii, czyli metodzie nieinwazyjnego leczenia nowotworów.

- Mam nadzieję, że ta metoda pomoże pacjentom nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce w osiągnięciu zdrowia, w przedłużeniu życia. Jest to leczenie, które daje nam szansę na skrócenie czasu, poprawę tolerancji, nie wymaga zawsze hospitalizacji i w związku z tym jest to oferta dla pacjentów nie do przecenienia - podkreślił dyrektor Centrum Onkologii prof. Krzysztof Składowski.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum