Gdańsk: to największy zakup aparatury medycznej

Autor: RR, Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2011 12:19

Gdański Uniwersytet Medyczny rozstrzygnął przetarg na wyposażenie w aparaturę medyczną Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Za urządzenia diagnostyczne uczelnia zapłaci blisko 87 mln zł. GUMed jest obecnie jednym z największych zleceniodawców w ochronie zdrowia.

Gdańsk: to największy zakup aparatury medycznej

- Zakończony przetarg o wartości 87 mln zł był największym albo jednym z największych, jakie przeprowadzono w Polsce w zakresie zakupu wyposażenia medycznego - informuje portal rynekzdrowia.pl Jarosław Woźniak, zastępca kanclerza uczelni do spraw finansowych.

Wygrało go Konsorcjum Firm: Siemens Sp. z o.o. z Warszawy i Drager Polska Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Dostarczą one różnego rodzaju urządzenia diagnostyczne, m.in. rezonans magnetyczny, aparaty rentgenowskie, angiografy, ultrasonografy, lampy operacyjne i zabiegowe, kolumny anestezjologiczne.

- Tak skomplikowanego przedsięwzięcia organizacyjnego i finansowego jeszcze w Polsce nie było - przyznaje na łamach Dziennika Bałtyckiego Daniela Grych, dyrektor sprzedaży regionu północnego firmy Siemens. Natomiast Marek Langowski, kanclerz GUMed dodaje, że sama oferta na dostawy sprzętowe liczyła 3 tysiące stron.

Na tym nie kończą się zamówienia. Inwestycyjny boom związany jest z rozpoczętą w 2008 r. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej, które w listopadzie 2011 przyjmie pierwszych pacjentów. Koszt pełnego wyposażenia CMI przekroczy 170 mln zł.

- Nastąpiła kumulacja przetargów, bo spieszymy się, aby dotrzymać terminu - mówi nam uczestniczący w pracach komisji przetargowych Jarosław Woźniak.

Dodajmy, że zamieszczony na stronie internetowej GUMed wykaz zamówień obejmuje obecnie 4 przetargi na roboty budowlane (wartość do 4.845.000 euro) i 12 przetargów na dostawę sprzętu i wyposażenia.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum