Gdańsk: nowy ultrasonograf w szpitalu na Zaspie

Autor: JJ, Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2011 12:15

Najnowszej generacji ultrasonograf rozpoczął pracę na oddziale noworodków i wcześniaków Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Zakup sprzętu sfinansowała firma Ziaja.

Gdańsk: nowy ultrasonograf w szpitalu na Zaspie
USG z funkcją  echokardiograficzną oraz dopplerowską, to cenny dar dla lecznicy. To także spory wydatek dla firmy sponsorującej.

- Mieliśmy duże wątpliwości w sprawie ujawniania faktu, że sponsorowaliśmy zakup tego sprzętu: wykorzystywanie takich informacji w działaniach PR i reklamowych kłóci się z ideą działalności chartatywnej. Nie chcemy się afiszować - powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Joanna Kowalczyk, kierownik działu marketingu firmy Ziaja.

Nowy ultrasonograf będzie wykorzystywany do tzw. szybkiej diagnostyki. Będą nim badanie nie tylko dzieci urodzone w szpitalu na Zaspie, ale również noworodki i wcześniaki z całego Pomorza. 

Lista sprzętu, którym dysponuje oddział, a który pozyskany został dzięki sponsorom, jest długa. Są na niej m. in. inkubatory, respiratory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne. Sponsorzy i fundatorzy, jeśli już decydują się na wsparcie szpitala, najchętniej wydają pieniądze na aparaturę potrzebną do leczenia dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum