Gdańsk: kolejna awaria tomografu śródoperacyjnego powodem odwołania zabiegów

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2019 11:00

Pacjenci, czekający od 4 lat na operację stabilizacji kręgosłupa na oddziale neurochirurgii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, odbierają w ostatnich dniach telefony odwołujące zabiegi - informuje Gazeta Pomorska. Przyczyną jest kolejna awaria tomokomputera śródoperacyjnego, pozwalającego na bezpieczny przebieg operacji.

Gdańsk: kolejna awaria tomografu śródoperacyjnego powodem odwołania zabiegów
Operacja neurochirurgiczna, Fot. Archiwum

Jak informuje Katarzyna Brożek, rzecznik spółki Copernicus, w związku z awarią tomografu śródoperacyjnego O-arm została podjęta decyzja o zmianie terminu planowanych zabiegów operacyjnych kręgosłupa z wykorzystaniem ww. sprzętu w oddziale neurochirurgii.

Profesor Wojciech Kloc, kierujący neurochirurgią w Szpitalu im. Kopernika, wyjaśnia, że tomograf umożliwia bezpieczne wykonanie operacji i jest niezbędny w tego typu zabiegach. Stąd decyzja o przesunięciu zaplanowanych wcześniej operacji.

Kolejka pacjentów oddziału neurochirurgii liczy obecnie 1351 osób (w tym 104 oczekujące w trybie pilnym). Na zabieg stabilizacji kręgosłupa czeka 860 pacjentów.

Jak zapewnia rzeczniczka wszystkie przeglądy serwisowe przeprowadzane są zgodnie z zaleceniami producenta, lecz nagłych awarii i uszkodzeń nie da się uniknąć. 

Więcej: plus.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum