×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Finlandia: chińskie szpitale zamawiają oczyszczacze powietrza do walki z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia28 stycznia 2020 15:08

Technologia fińskiej firmy zabija koronawirusy w powietrzu - pisze Helsingin Sanomat opisując zamówienie na oczyszczacze powietrza, jakie fiński zakład w Mikkeli, w południowo-wschodniej Finlandii, realizuje ekspresowo dla placówek medycznych w ChRL.

Finlandia: chińskie szpitale zamawiają oczyszczacze powietrza do walki z koronawirusem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Otrzymaliśmy pilne zamówienie od chińskich państwowych szpitali - potwierdza dyrektor operacyjny fińskiego przedsiębiorstwa Genano, Aleksi Ahti.

W oficjalnym komunikacie spółki podano, że firma ma duże doświadczenie w dostarczaniu sprzętu do zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych w sterylnych oraz wyizolowanych pomieszczeniach szpitalnych. W poprzednich latach realizowane były m.in. dostawy do zakładów lecznictwa w Arabii Saudyjskiej w trakcie epidemii wirusa MERS - podkreślono.

Dziennik Helsingin Sanomat przypomina także, że firma realizowała zamówienie także do szpitali w Azji podczas epidemii wirusa SARS. W trakcie poprzednich epidemii dostarczono ok. 100 urządzeń. Obecnie z Chin w ciągu tygodnia zamówiono ok. 200 sztuk, co znacznie przekracza średnie roczne zamówienia firmy realizowane dla szpitali czy laboratoriów.

Według ostatnich informacji pierwsze partie sprzętu mają trafić bezpośrednio do szpitali w Wuhan. W chińskim mieście, w którym zlokalizowano ognisko nowego koronawirusa mają zostać zbudowane w szybkim tempie także nowe szpitale dla ok. 2 tys. pacjentów. Fiński zakład zdecydował też podarować kilka urządzeń dla placówek powstających w strefie kryzysowej.

Według komunikatu firmy Genano, opatentowana technologia zastosowana w jej oczyszczaczach "eliminuje i zabija wszystkie rozprzestrzeniające się drogą powietrzną drobnoustroje, jak wirusy czy bakterie".

W oczyszczaczach zdolnych wychwycić drobne cząstki o wielkości trzech nanometrów nie ma mechanicznego filtra, który trzeba konserwować, a powietrze filtrowane jest przez działanie silnego pola elektrycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum