Famed Żywiec, odnotował w 2016 r. ponad 20 proc. wzrost

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2017 12:15

Famed Żywiec, obchodzący w tym roku 70-lecie istnienia, wytwórca sprzętu medycznego, w tym stołów operacyjnych i łóżek szpitalnych, zwiększył w 2016 roku przychody o ponad 20 proc., a także osiągnął pozytywną EBITDĘ.

Famed Żywiec, odnotował w 2016 r. ponad 20 proc. wzrost
Na osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku miał wpływ m.in. wielomilionowy kontrakt na dostawę stołów operacyjnych do Egiptu. Fot. Fotolia (zdj. ilustracyjne)

Również wyniki zanotowane w pierwszym kwartale br., potwierdzają dynamiczny rozwój spółki. Systematyczna poprawa rentowności trwa od trzech lat, kiedy zarządzanie firmą przejął fundusz inwestycyjny EMSA Capital Fund - podaje firma w informacji dla mediów.

W 2016 roku przychody Famedu osiągnęły 43,08 mln złotych, co stanowi wzrost o 22 proc. w porównaniu do 2015 roku. EBITDA za 2016 rok kształtuje się na dodatnim poziomie 1,06 mln złotych.

Na osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku miał wpływ m.in. wielomilionowy kontrakt na dostawę stołów operacyjnych do Egiptu. W 2016 roku to właśnie z rynków zagranicznych spółka uzyskała niemal 75 proc. przychodów.

Famed nawiązał także współpracę z GE Healthcare, globalnym liderem w zakresie produkcji nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, stając się wyłącznym dystrybutorem ramion C (mobilnych aparatów RTG) amerykańskiego producenta w Polsce.

Jak podkreśla Marek Suczyk, wiceprezes zarządu, Famed Żywiec w minionych latach firma ustabilizowała pozycję na krajowym rynku sprzętu medycznego. Koncentruje się też na krajach azjatyckich i Europie. Na wszystkich najistotniejszych rynkach notuje stały i znaczny wzrost przychodów, co dobrze rokuje na przyszłość.

Famed dobre wyniki zanotował również w pierwszym kwartale 2017 roku. Dzięki zrealizowaniu części tegorocznych planów, m.in. kontraktu na dostawę łóżek szpitalnych do Serbii, spółka do marca br. osiągnęła przychody na poziomie ponad 11 mln złotych. To o ponad 60 proc. więcej w porównaniu do wyników za analogiczny okres minionego roku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum