Dziś zamykają SOR w szpitalu wojewódzkim

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/PAP15 września 2022 05:11

15 września Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ponownie wstrzyma przyjęcia pacjentów. Jest to związane z koniecznością przeprowadzenia kolejnego etapu dezynsekcji budynku – poinformowała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Dziś zamykają SOR w szpitalu wojewódzkim
15 września znów zamkną SOR w szpitalu wojewódzkim w Kielcach Fot. PAP/Piotr Polak
  • Największy SOR w regionie świętokrzyskim nie będzie przyjmował pacjentów przed dwa dni. Oddział zostanie zamknięty 15 września
  • Jak informują przedstawiciele placówki będzie wyłączony z użytkowania od godz. 7.00 w czwartek (15 września) do godziny 18.00 w piątek (16 września)
  • Praca SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zostanie zawieszona już drugi raz. Powodem jest kolejny etap dezynsekcji

15 września zamkną SOR w szpitalu wojewódzkim. To już drugi raz

- Powodem wstrzymania przyjęć są względy sanitarno-epidemiologiczne i konieczność przeprowadzenia w budynku drugiego etapu dezynsekcji. Prosimy, by zespoły ratownictwa medycznego kierowane były do innych podmiotów leczniczych. SOR będzie zamknięty również dla pacjentów indywidualnych - przekazała we wtorek rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Dodała, że bez zmian w kieleckiej placówce pracowały będą w tym czasie izby przyjęć w Świętokrzyskim Centrum Neurologii, w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii, Ginekologiczno-Położnicza i w Klinice Chorób Zakaźnych.

SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego był też czasowo nieczynny pod koniec sierpnia. Wówczas również wiązało się to z koniecznością przeprowadzenia dezynsekcji.

- Aby dezynsekcja była skuteczna, procedura musi zostać ponowiona. Stąd konieczność wstrzymania pracy SOR-u także w tym tygodniu - wyjaśniła rzeczniczka szpitala.

W stolicy regionu świętokrzyskiego działa jeszcze jeden odział ratunkowy przy Szpitalu Kieleckim, a także izba przyjęć w szpitalu MSWiA przy ul. Wojska Polskiego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum