Dworczyk: wylądował samolot z Chin ze sprzętem ochronnym dla szpitali

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 13:53

W czwartek (26 marca) na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie wylądował pierwszy samolot z Chin ze sprzętem ochronnym dla polskich szpitali. Przetransportowano nim m.in. maski ochronne, kombinezony i gogle dla ratowników i lekarzy w szpitalach. Jeszcze dziś w Polsce ma wylądować drugi taki transport.

FOT. PTWP

Z informacji podawanych przez posłów PiS na Twitterze wynika, że do Polski dostarczono 1,7 mln masek ochronnych, ponad 40 tys. kombinezonów, 10 tys. gogli i ponad 416 tys. rękawic. Zakup akcesoriów sfinansowała między innymi Agencja Rozwoju Przemysłu, wydając na ten cel 5 mln zł.

Od przyszłego tygodnia, jak informował minister Michał Dworczyk w czasie konferencji prasowej na Okęciu, uruchomiony zostanie most powietrzny z Chinami, którym będzie dostarczany sprzęt medyczny, materiały ochronny osobistej. Skorzystają z tego mostu także firmy komercyjne do sprowadzania sprzętu medycznego na zasadach komercyjnych.

Jak powiedział minister, z mostu powietrznego z Chinami będą mogły skorzystać także nieodpłatnie samorządy, które będą sprowadzały środki ochrony osobistej, sprzęt i materiały medyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum