Dubaj: 38 polskich firm na targach "Arab Health"

Autor: Biznes.Onet/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2017 11:56

Targi medyczne w Dubaju, największa tego typu wystawa na Bliskim Wschodzie, przyciągnęła w tym roku prawie 4 i pół tysiąca przędsiębiorstyw z całego świata. Wśród wystawców było 38 polskich firm.

Dubaj: 38 polskich firm na targach "Arab Health"
Przedstawiciele polskich firm medycznych podkreślają, że osobiste kontakty handlowe są ważne w tym kręgu kulturowym jak nigdzie na świecie. Fot. Petr Kadlec/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Z Polski przyjechały firmy produkujące drobny sprzęt medyczny, kardiomonitory, lasery, sprzęt do rehabilitacji i takie, które specjalizują się w endoskopii.

Przedstawiciele polskich firm medycznych podkreślają, że osobiste kontakty handlowe są ważne w tym kręgu kulturowym jak nigdzie na świecie. Zaznaczają, że klienci mniej niż w innych regionach zwracają uwagę na cenę produktów. Ważniejsza jest dla nich jakość i unikatowe cechy kupowanego sprzętu.

Bliskowschodni i afrykański rynek usług medycznych to prawie 400 milionów potencjalnych chorych. Wydatki na służbę zdrowia szacuje się na 12 miliardów dolarów. Do 2025 roku ta kwota ma być pięciokrotnie wyższa.

Targi Arab Health zakończą się w czwartek, 2 lutego.

Więcej: biznes.onet.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum