Dr Kuźmierkiewicz: wspierajmy nie tylko pomysły, ale i wdrożenia start-upów

Autor: PW/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 22:05

- Wśród start-upów medycznych są świetne, sprawdzone pomysły. Ważne, by te projekty wspierać finansowo nie tylko na etapie pomysłu, ale także wdrożenia. Można znaleźć na to pieniądze - mówi nam dr Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy.

Dr Kuźmierkiewicz: wspierajmy nie tylko pomysły, ale i wdrożenia start-upów
Fot. PTWP

Jak zauważa dr Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy, na rynku start-upów 3 na 10 wnoszą innowacyjną wartość, która pozwala liczyć na sukces.

- Są fantastyczne pomysły, są inżynierowie, lekarze, którzy widzą potrzebę rozwijania start-upów medycznych. Ważne jest żebyśmy umieli oceniać najlepsze pomysły medyczne i pomogli w ich wdrożeniu - mówi prezes Naukowej Fundacji Polpharmy.

Przypomina, że istnieje coraz więcej funduszy zalążkowych, wspierających, które pomagają start-upom. - Jednak warto byłoby podzielić te środki na część którą dajemy start-upom na rozwój projektu i na tę część pieniędzy, które przekazujemy na wdrożenie, kiedy sprawdzamy projekt i okazuje się, że on pracuje - uważa dr Kuźmierkiewicz.

Przekonuje, że stać nas na to, by rozwijać najlepsze pomysły. - Mówię o pieniądzach publicznych, pomocowych, jak również firmowych. Rynek start-upów jest penetrowany przez ludzi z zagranicy - i całe szczęście, że tak się dzieje - ale wolałbym, żeby to u nas te projekty były wdrażane i na świecie następnie kontynuowane - podkreśla.

Rozmowa zarejestrowana podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 roku).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum