Dolnośląskie: seniorzy z dwóch gmin objęci opieką telemedyczną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2019 15:49

32 mieszkańców z dwóch gmin z województwa dolnośląskiego: Głuszycy oraz Jedliny-Zdroju otrzyma mobilne urządzenia, tzw. bransoletkę życia, oraz zostanie objętych roczną opieką telemedyczną.

Dolnośląskie: seniorzy z dwóch gmin objęci opieką telemedyczną
Fot. Comarch

Umowa na usługi między gminami a firmą Comarch Healthcare została podpisana 18 kwietnia br. Do programu przystąpi po 16 mieszkańców z każdej gminy.

Wodoodporne bransoletki życia wyposażone są w czujnik tętna, moduł GPS oraz przycisk SOS, które umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję w przypadku zagrożenia życia pacjentów. Urządzenia te, które wyglądem przypominają zegarek, są łatwe w obsłudze. Pacjent, który poczuje się źle, może w każdej chwili nacisnąć alarmowy „Przycisk SOS”, łączący go automatycznie do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjaliści monitorują dane medyczne i w każdej chwili są gotowi wezwać pomoc. Dodatkowo w przypadkach, gdy pacjent nie może samodzielnie skorzystać z systemu powiadamiania o zagrożeniu - możliwie jest zlokalizowanie jego położenia i skierowanie do niego odpowiednich służb.

Urządzenia otrzymają osoby, które ukończyły 65. rok życia i których miesięczny dochód brutto nie przekroczył 80 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia. Mieszkańcy będą korzystać z usług teleopieki bezpłatnie, przez okres 12 miesięcy. Aby przystąpić do programu należy zgłosić się do koordynatora projektu i podpisać z nim umowę.

-  Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych seniorów. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup bransoletek życia oraz uruchomienie całodobowej zdalnej opieki medycznej. Jesteśmy przekonani, że te innowacyjne rozwiązania podniosą komfort życia mieszkańców, dlatego już teraz planujemy wydłużenie programu o kolejne lata - mówi Leszek Orpel, burmistrz miasta Jedlina-Zdrój.

Ze Zdalnej Opieki Senioralnej Comarch, której częścią jest Bransoletka Życia, korzysta obecnie ponad 720 osób z całej Polski zarówno dużych miast jak np. Poznań czy Toruń, jak i mniejszych miejscowości, np. Tarnów Podgórny czy Milanówek.

- Comarch Bransoletki Życia mogą zakupić nie tylko samorządy czy placówki opieki zdrowotnej, szpitale czy przychodnie, ale także osoby indywidualne. Często dorosłe dzieci kupują je dla swoich rodziców czy dziadków - mówi Kamila Bień z Centrum Medycznego iMed24.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum