Dar z Londynu dla szpitala w Sanoku

Autor: nowiny24/Rynek Zdrowia • • 09 września 2009 19:40

Fundacja Medycznej Pomocy dla Polski z Londynu sprezentowała Szpitalowi Specjalistycznemu w Sanoku specjalistyczne łóżko do odbierania porodów. Na oddziale położniczym jest ono dopiero od piątku, 4 września, a już urodziło się na nim ośmioro dzieci.

Dar z Londynu dla szpitala w Sanoku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Można porównać je do mercedesa. Wykonane jest z materiałów antybakteryjnych, co eliminuje możliwość zakażenia. Materac ma też właściwości przeciwodleżynowe. Łóżko jest zdalnie sterowane i może zmieniać położenie w zależności od fazy porodu. Posiada własne zasilanie. Jest nawet ogniotrwałe – cieszy się z daru Adam Siembab, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

Producentem łóżka jest firma Hill – Rom. Kosztowało ono 60 tys. zł, ale położnicy twierdzą, że jest warte swojej ceny. Najważniejsza zaletą łóżka jest możliwość jego regulacji i to w wielu płaszczyznach. To powoduje, że łóżko niejako samo „pomaga” rodzącej w podnoszeniu się lub schodzeniu z niego. Dzięki wielopoziomowej regulacji na fotelu można rodzić również w pozycji siedzącej, co pozytywnie wpływa na akcję porodową.

Łóżko jest od dołu podświetlane. Ma udźwig do 250 kg. Zapewniania matce, dziecku i personelowi medycznemu maksymalne bezpieczeństwo.

– W Sanoku w ciągu roku odbywa się około 800 porodów – mówi Dariusz Oleszczuk, ordynator oddziału położniczego. – Zdarza się, że w jednym czasie rodzą dwie, albo i trzy kobiety. Pierwszeństwo do fotela ma wtedy ta, która zgłosiła się wcześniej. Kolejna rodzi na łóżku, które ma chyba z 40 lat. Liczba porodów jednak u nas wzrasta i drugi fotel porodowy bardzo by nam się przydał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum