Częstochowa: tomograf nadal zepsuty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 września 2013 09:45

Tomograf w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie nie działa od dwóch miesięcy. Jego naprawa nie nastąpi wcześniej niż za miesiąc. Powód? Szpital musi czekać w kolejce na naprawę, za priorytetowe potraktowanie sprawy lecznica musiałaby zapłacić dodatkowo - pisze Gazeta Wyborcza.

Częstochowa: tomograf nadal zepsuty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotąd w szpitalu, gdy coś się zepsuło, wzywano fachowców i płaciło za to, co zrobili, plus części zamienne. Taki tryb powoduje, że lecznica nie jest klientem priorytetowym.

Serwisy jednak przede wszystkim zobowiązane są do opieki nad sprzętem tych firm, które co miesiąc płacą im za stałą gotowość do przyjazdu i usuwania awarii. To tzw. złoty serwis opłacany na zasadzie abonamentu. Kosztuje dużo, ale szpitalowi i pacjentom daje komfort, którego nie można lekceważyć.

Szpital wojewódzki takiej umowy nie ma, dlatego teraz czeka w kolejce na naprawę. Placówka chce to zmienić i rozważa zawarcie takiej umowy na kolejne lata.

Dyrekcja szpitala czeka na wyliczenia ile taki serwis by ją kosztował. Termin naprawy tomografu  przewidywany jest na październik.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum