UMWŚ, DK/Rynek Zdrowia | 19-11-2010 11:41

Czerwona Góra: nowe pracownie TK i RTG

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonej Górze oddano do użytku dwie nowe pracownie: tomografii komputerowej i cyfrowego RTG.

Poszerzył się tym samym zakres działalności działu diagnostyki obrazowej, który do tej pory składał się z pracowni RTG, USG i pracowni endoskopii.

W 2010 roku za prawie 4 mln zł lecznica kupiła system radiologii cyfrowej pośredniej, dwa aparaty RTG oraz tomograf komputerowy, które stanowią wyposażenie pracowni. Następnie wykonano prace remontowe związane z adaptacją i dostosowaniem pomieszczeń szpitala na potrzeby jednostki.

Nowe pracownie to nie jedyna inwestycja, jaką udało się przeprowadzić w tym roku na terenie szpitala. Za ponad 400 tys. zł zostały wyremontowane windy, kupiono także platformę schodową. Trwają prace związane z budową przepompowni wody i pogłębieniem studni, termomodernizacją obiektów szpitalnych, wymianą oświetlenia zewnętrznego, remontem dróg wewnętrznych, remontem prosektorium, oczyszczalni ścieków i sieci elektrociepłowniczej.