Czeladź: liczba łóżek na intensywnej terapii wzrosła do ośmiu, szpital ma też nowy ambulans

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2020 10:50

W szpitalu w Czeladzi w piątek (24 lipca) otwarto nową część Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Liczba miejsc intensywnej terapii w szpitalu wzrosła do ośmiu. Zakupiono także  sprzęt medyczny m.in. respiratory, kardiomonitory i aparat USG.

Czeladź: liczba łóżek na intensywnej terapii wzrosła do ośmiu, szpital ma też nowy ambulans
Liczba miejsc intensywnej terapii w szpitalu w Czeladzi wzrosła do ośmiu. Fot. PZZOZ w Będzinie - Szpital w Czeladzi

Jak informuje szpital, na oddziale intensywnej terapii leczeni są chorzy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia z  niewydolnością oddechową, krążeniowo-oddechową, niewydolnością wielonarządową oraz po rozległych zabiegach operacyjnych.

- Mamy dwa aparaty do hemodializy,  które mogą prowadzić terapię nerkozastępczą u chorych. Jesteśmy także wyposażeni w respiratory. Pacjenci w ciężkich stanach po zabiegach inwazyjnych często potrzebują wentylacji mechanicznej, podobnie osoby po udarach - mówi kierownik OAIT lek. Aleksandra Karoń-Gutowska.

Władze Powiatu Będzińskiego zdecydowały także o zakupie dla szpitala  nowego ambulansu wraz z wyposażeniem medycznym, który dziś został przekazany lecznicy.

- Ambulans pozwoli m.in. do minimum skrócić czas reakcji w przypadku pacjentów z zawałem. Będziemy w stanie zapewnić choremu transport  z obsadą lekarską i pełnym monitorowaniem od izby przyjęć aż do momentu przekazania do ośrodka kardiologii interwencyjnej w tzw. złotej godzinie. Bez  potrzeby korzystania z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego - mówi pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji dr Dariusz Jorg.

Koszt rozbudowy oddziału i nowego ambulansu to w sumie 2 mln zł, z czego niemal milion to wsparcie przekazane przez Powiat Będziński.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum