Cieszyn: Szpital Śląski cieszy się zmodernizowanym SOR-em

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2018 14:15

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie zmodernizowano oddział ratunkowy. Za prawie 1,5 mln zł kupiono sprzęt dostosowany do ratowania życia i zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przeprowadzono także remont oddziału - poinformowały służby prasowe placówki.

Cieszyn: Szpital Śląski cieszy się zmodernizowanym SOR-em
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Doposażenie pozwoli nam zaopiekować się osobami w każdym wieku i przyjmować pacjentów z lotniczego pogotowia ratunkowego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Będziemy mogli też w sposób kompleksowy zaopatrzyć każdego z urazem wielonarządowym, zawałem, udarem czy zatorowością płucną - powiedział zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Grzegorz Musiał.

Na oddziale powstała nowa przeszklona rejestracja. Nowe wyposażenie ma także poczekalnia dla pacjentów. Kupiono nowoczesny sprzęt, m.in. aparaty EKG, defibrylator, kardiomonitory, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, gazometr i stół zabiegowy. Sprzęty są dostosowane do ratowania życia i zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W oddziale zamontowano energooszczędne oświetlenie LED i urządzenia regulujące temperaturę w pomieszczeniach. Zmodernizowano także system ewakuacyjny.

Cieszyński oddział ratunkowy przyjmuje rocznie ok. 32 tys. pacjentów oraz kilka tysięcy osób w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. Wśród nich jest wiele osób z innych regionów Polski, a także z zagranicy. To wynik bliskości beskidzkich kurortów.

- Jest to ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że na pozostałe oddziały szpital przyjmuje blisko 22 tys. pacjentów - powiedział Grzegorz Musiał.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości blisko 1,18 mln zł przekazanemu przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wkład własny zapewniło starostwo w Cieszynie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum