Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej chwali się inwestycjami, a będą kolejne, za 12 mln zł

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 16:10

Nowoczesne aparaty USG, system do biopsji gruboigłowej oraz wysokiej klasy urządzenia do badań endoskopowych - to tylko niektóre z inwestycji, jakie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie przeprowadziło w ostatnim czasie. W planie są kolejne, warte prawie 12 mln zł.

COZL planuje kolejne inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych na łączną kwotę prawie 12 mln zł. Na zdjęciu: nowoczesny blok operacyjny w COZL. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje szpital, ze środków ministerialnych zakupił do swoich poradni i oddziałów nowy, specjalistyczny sprzęt do leczenia i diagnozowania chorób nowotworowych o łącznej wartości niemal 3,5 mln zł. W Poradni Chirurgii Onkologicznej pojawiły się dwa aparaty USG oraz nowoczesny system do biopsji gruboigłowej, z kolei w Pracowni Endoskopii - wideokolonoskopy oraz wideogastroskop.

- Ostatnie miesiące były dla szpitala bardzo intensywne pod względem przeprowadzonych inwestycji. Zakupiliśmy m.in. system do śródoperacyjnej radiografii tkanek oraz do neuromonitoringu w chirurgii tarczycy. Wyposażyliśmy również Oddział Otorynolaryngologiczny w zintegrowane stanowisko do badań endoskopowych oraz zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt diagnostyczny do Zakładu Brachyterapii - wymienia dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W tym roku szpital, jako jedyne, pełnoprofilowe centrum onkologiczne w województwie lubelskim, planuje kolejne inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych na łączną kwotę prawie 12 mln zł.

- W najbliższych miesiącach planujemy m.in. zakup nowego sprzętu do diagnostyki obrazowej: specjalistycznych aparatów RTG i USG, mammografu oraz pomp infuzyjnych dla Oddziału Onkologii Klinicznej, Chemioterapii Dziennej i Oddziału Hematologicznego. Już wkrótce uruchomimy również nowoczesny akcelerator, jedyne tego typu urządzenie w województwie lubelskim przeznaczone do radioterapii - dodaje szef COZL.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum