Bytów: diagnostyka RTG w szpitalu - będzie szybciej i lepiej

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2014 14:20

Zdjęcia rentgenowskie wykonywane w Szpitalu Powiatu Bytowskiego są dostępne on-line dla uprawnionych lekarzy, podejmujących decyzję o dalszym leczeniu pacjentów. Teraz czas od ich wykonania do udostępnienia wraz z opisem będzie nie dłuższy niż 24 godz. dla zleceń z oddziałów szpitalnych oraz 48 godz. dla wszystkich pozostałych zleceń z poradni, lekarzy rodzinnych i innych.

Będzie to możliwe dzięki rozstrzygnięciu nowego postępowania na wykonawców usługi przez bytowską placówkę. Umowa z poprzednim dostawcą usług została rozwiązana przed terminem jej zakończenia.

- Postawiliśmy znacząco wyższe wymagania niż podczas ostatniego przetargu. W razie potrzeby mamy zagwarantowaną szybką konsultację radiologa, co jest odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez lekarzy, którzy skarżyli się, że opisy zdjęć dostarczane przez poprzedniego wykonawcę były zbyt lakoniczne lub nieadekwatne. Ponadto zdjęcia i opisy są dostępne on-line, a nie - jak do tej pory - tylko na płycie CD - mówi Beata Ładyszkowska, prezes półki.

Dostęp do zdjęć jest możliwy jedynie dla uprawnionych odbiorców w szpitalu (wymaga logowania), a przesył danych jest odpowiednio szyfrowany. Rozwiązania takie są coraz powszechniej stosowane w medycynie, a celem jest poprawa jakości leczenia pacjentów i skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum