Bydgoszcz: z supernowoczesnego sprzętu korzystają tylko pacjenci z grubszym portfelem

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2015 20:45

Z urządzenia, za które 20 mln złotych zapłacą podatnicy, korzystają tylko ci, których stać na badanie za 6 500 złotych! - oburza się Gazeta Pomorska i opisuje zakup i wykorzystanie supernowoczesnego urządzenia PET/MR. Jest ono w stanie wykonać zarówno pozytonową tomografię emisyjną, jak i rezonans.

Bydgoszcz: z supernowoczesnego sprzętu korzystają tylko pacjenci z grubszym portfelem
To badanie kosztuje 6 500 zł, Fot. PTWP

Zakupu dokonało Bydgoskie Centrum Onkologii w 2013 roku. Tymczasem wysokospecjalistycznym sprzętem diagnostycznym za 20 milionów złotych od ponad roku nie przebadano żadnego pacjenta w ramach NFZ.

Skorzystać z niego mogą bez problemu ci, którzy maja w portfelu 6-6,5 tys. złotych. Dlaczego? Bo w chwili gdy Centrum dobijało targu z Siemensem, wiadomo było, że badanie PET/MR nie należy do świadczeń gwarantowanych - twierdzi gazeta.

Dodaje, że zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i w NFZ nie pamiętają, żeby bydgoski szpital toczył boje o wpisanie diagnostyki PET/MR na listę świadczeń gwarantowanych.

Obecny dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapewnia, że podejmie działania, żeby wpisać badania PET/MR na listę świadczeń gwarantowanych.

Czytaj: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum