×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: szpital wojskowy ma nowy angiograf

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 28 listopada 2013 20:41

W 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy w czwartek (28 listopada) otwarto zmodernizowaną pracownię radiologii naczyniowej i Interwencyjnej Klinicznego Zakładu Radiologii Lekarskiej.

Bydgoszcz: szpital wojskowy ma nowy angiograf
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak przypomina lecznica, historia pracowni diagnostyki naczyniowej sięga początków szpitala, wówczas jako jedna z dwóch w regionie posiadała seriograf firmy Siemens, na którym wykonywano badania diagnostyczne układu naczyniowego oraz pierwsze nieśmiałe próby plastyki naczyń obwodowych.

W marcu 2001 r.oddano do użytku najnowocześniejszą wówczas w regionie pracownię radiologii naczyniowej, połączoną z pracownią hemodynamiki.

Z czasem w pracowni prócz badań diagnostycznych zaczęto wykonywać zabiegi plastyki i stentowania naczyń obwodowych, embolizacji tętniaków i malformacji naczyniowych OUN oraz implantacji stentgraftów piersiowych i brzusznych.

Po prawie 13 latach pracy wyeksploatowany angiograf został dziś wymieniony na najnowocześniejszy aparat angiograficzny firmy Philips Allura Xper FD 20 otwierając nowe możliwości diagnostyczne i lecznicze.

Kliniczny Zakład Radiologii Lekarskiej po wzbogaceniu się o nowy angiograf zapewnia dostęp do niemalże wszystkich obrazowych badań diagnostycznych, a we współpracy z klinikami i oddziałami szpitalnymi również do nowoczesnego, małoinwazyjnego leczenia wewnątrznaczyniowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze