Bydgoszcz: firma odebrała szpitalowi sprzęt za nierozstrzygnięte przetargi

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2016 12:33

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy stracił część sprzętu - aparat do znieczulania, inkubator, kardiomonitor. Użyczała go firma, ale odebrała z powodu nierozstrzygniętych przetargów.

Firma odebrała szpitalowi sprzęt za nierozstrzygnięte przetargi. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Firma, która zabrała sprzęt miała dwukrotnie ostrzegać bydgoską lecznicę, że może do tego dojść. Powód? Nierozstrzygnięte od listopada 2014 roku dwa postępowania przetargowe. Co miesiąc spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne (K-PiM) przesuwała termin rozstrzygnięć - informuje pomorska.pl i dodaje, że sprzęt był wart ok. 450 tysięcy złotych.

Takich firm, jak ta, która po półtora roku postanowiła, że dłużej nie będzie już użyczać szpitalowi sprzętu, może być więcej.

Spółka K-PiM twierdzi, że wszczynając procedurę o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę sprzętu i wyposażenia dla Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego nie była w stanie przewidzieć przedłużającego się procesu decyzyjnego, dotyczącego zmian w harmonogramie realizacji inwestycji w szpitalach wojewódzkich.

Na opóźnienie złożyło się dłuższe niż dotychczas procedowanie w banku, które wiązało się z wprowadzeniem w Polsce mapowania potrzeb medycznych.

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum