MSX/Rynek Zdrowia | 24-04-2017 22:08

Braster doceniony przez holenderskie Ministerstwo Gospodarki

System domowej profilaktyki raka piersi Braster, który został zaprojektowany wspólnie z holenderską firmą Pezy Group, został doceniony przez Ministerstwo Gospodarki w Holandii podczas Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle - Hannover Messe 2017.

Urządzenie-Braster. Fot. Archiwum

Ministerstwo zauważyło Brastera między innymi dzięki jego sukcesom w Holandii (- zdobycie w lutym prestiżowej nagrody Innowacja i Inspiracja 2017, podczas Kongresu High Tech w Eindhoven). 

W środę (26 kwietnia) planowana jest prezentacja Brastera, podczas której przedstawiciele Pezy Group opowiedzą o realizacji projektu oraz o tym, jak wspólnie z firmą Braster zdołali w rekordowym czasie (12 miesięcy) kompleksowo zaprojektować, wykonać i wprowadzić na rynek zaawansowany technologicznie system domowej profilaktyki raka piersi.

- Braster zostanie zaprezentowany na stanowisku ministerstwa. Mamy nadzieję, że dzięki temu zostaniemy zauważeni i pozwoli nam to dodatkowo poszerzyć ścieżkę cennych kontaktów przed ekspansją na ten rynek - tłumaczy Marcin Halicki, prezes BRASTER SA.

Pod koniec 2015 r. Braster podpisał umowę z holenderską firmą Pezy Group. Partner z Holandii zaprojektował telemedyczne urządzenie przeznaczone do domowego użytku oraz przygotował do masowej produkcji.

Spółka wprowadziła system Braster do sprzedaży na rynku polskim w październiku 2016 r. W ciągu pierwszych 2,5 miesięcy obecności na rynku sprzedanych zostało blisko 2000 urządzeń oraz prawie 500 usług w formie abonamentu.

Czytaj: Braster pozyskał 10,5 mln zł po sprzedaży obligacji 

Aktualnie Braster przygotowuje się do ekspansji zagranicznej. Zgodnie z przyjętą strategią spółka planuje w latach 2017-2018 debiut na kilkunastu rynkach zagranicznych (m.in. Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech). Pierwsze pilotaże na mniejszych rynkach europejskich (np. Holandia, Portugalia bądź Irlandia) mają rozpocząć się w drugiej połowie br.

Braster SA w 2012 r. zadebiutował na NewConnect, a od 2015 r. jest notowany na głównym rynku GPW.