Blachownia: pacjenci szpitala mogą już korzystać z tomografu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2011 13:54

Szpital Powiatowy im. R. Weigla w Blachowni może już robić badania tomografem komputerowym. Lekarze podkreślają, że nie trzeba będzie teraz wysyłać pacjentów do Częstochowy.

Blachownia: pacjenci szpitala mogą już korzystać z tomografu

Tomograf Siemensa do szpitala wstawiła firma Wamed specjalizująca się w diagnostyce obrazowej, która współpracuje w tym zakresie ze szpitalami powiatowymi w Kluczborku i Namysłowie.

Na razie jej urządzenie i pracownicy służą tylko pacjentom szpitala: na badania będą kierowani ludzie z oddziałów, a Wamedowi zapłaci za nich szpital. Natomiast osoby z zewnątrz będą płaciły za wizytę, dopóki gabinet nie podpisze kontraktu z NFZ.

Jest szansa, że szpital wkrótce go podpisze. Jak wyjaśnia Marcin Pakulski, zastępca dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w drugiej połowie roku będzie się podliczać wydatki, których wysokości nie da się zaplanować wcześniej - na refundację leków czy na zabiegi nielimitowane, choćby porody. Wtedy się okaże, czy zostało pieniędzy na dodatkowe kontrakty.

Szpital rozważa oprócz tego uruchomienie onkologii w części szpitala dwa lata temu szykowanej dla oddziału hematologii. Był wtedy gotowy, lecz nigdy nie dostał kontraktu mimo ponawianych przez szpital starań. Do tej pory stoi pusty.

Więcej: www.gazeta.pl,

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum