Bielsko-Biała: ponad 1,2 mln zł dodatkowych środków na walkę z pandemią

Autor: KL, UMB/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2020 10:02

Ponad 1,2 mln zł trafi do bielskich szpitali. To pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. O przyznaniu środków zdecydowali radni Sejmiku Województwa Śląskiego, wcześniej utworzyli w tym celu Solidarnościowy Fundusz Wsparcia dla szpitali powiatowych.

Bielsko-Biała: ponad 1,2 mln zł dodatkowych środków na walkę z pandemią
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej na zadanie pod nazwą "Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia szpitalnego w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego i zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej" otrzyma 560 tys. zł. Wartość całego zadania to 700 tys. zł.

W ramach dofinansowania Beskidzkie Centrum Onkologii zakupi dwa przyłóżkowe RTG, cztery kardiomonitory i cztery łóżka dla pacjentów intensywnej opieki medycznej.

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej w ramach dofinansowania otrzyma 685 tys. zł. Planuje za to kupić sterylizator z myjkami, agregat prądotwórczy, defibrylator oraz łóżka na oddział intensywnej terapii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum