Bielsko-Biała: kolejny sprzęt dla szpitala pediatrycznego od WOŚP

Autor: bielsko.info/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2019 16:16

Milion złotych kosztował sprzęt medyczny oraz szpitalne wyposażenie, które w ostatnim czasie trafiły do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej (Śląskie). To kolejny dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla małych pacjentów bielskiego szpitala.

Bielsko-Biała: kolejny sprzęt dla szpitala pediatrycznego od WOŚP
Fot. Shutterstock

Pod koniec 2018 roku do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dotarło kilka transportów z darami od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawierały one kilkadziesiąt szpitalnych łóżek (dla pacjentów w różnym wieku) wraz z szafkami, kilkadziesiąt rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi oraz całą gamę medycznego sprzętu. Wśród tego ostatniego największą wartość (blisko 152 tysiące zł) ma respirator noworodkowy, który trafił do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci i będzie pomagał walczyć o życie najmniejszych pacjentów.

Prócz tego baza sprzętowa bielskiego szpitala wzbogaciła się między innymi o aparat EKG, dwa inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, pulsoksymetry, kardiomonitory, lokalizatory żył czy materace grzewcze żelowe dla noworodków.

Łączna wartość wyposażenia i sprzętu podarowanych przez WOŚP Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej wynosi ponad 1 mln zł. 

Dodajmy, że w przeszłości od fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał między innymi stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy, zestaw do trudnej intubacji, pompy infuzyjne, aparat EKG oraz holter ciśnienia.

Więcej: www.bielsko.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum