Bielsko-Biała: Szpital Wojewódzki wyposaża intensywną terapię w łóżka najnowszej generacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2019 15:37

Bielski Szpital Wojewódzki wyposaża oddział anestezjologii i intensywnej terapii w łóżka najnowszej generacji. Zastępują one wysłużone, nawet 20-letnie wyposażenie. Na razie są dwa nowe łóżka, a przyszłym roku przybędą cztery kolejne - podał bielski szpital.

Bielsko-Biała: Szpital Wojewódzki wyposaża intensywną terapię w łóżka najnowszej generacji
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz poinformował w poniedziałek, że na oddziale znajduje się 12 łóżek. Dzięki ostatniej inwestycji już połowa z nich to sprzęt najnowszej generacji. Pozostałe mają nawet 20 lat. Ich czas też dobiega końca. - W przyszłym roku zamierzamy kupić kolejne cztery łóżka - zadeklarował.

- Na oddziale przebywają chorzy wymagający stałej obserwacji funkcji życiowych oraz wspomagania m.in. układów oddechowego oraz krążenia. Nowy sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom i ułatwia pracę personelowi. Łóżka mają przechyły boczne i przezierność dla RTG. Jest możliwość regulacji wysokości segmentu pleców, uda, podudzia - powiedział wicedyrektor.

Jak dodał, każde z łóżek posiada wagę z funkcją śledzenia zmian masy ciała pacjenta.

- Łóżka posiadają też materace powietrzne z regulacją twardości w poszczególnych strefach, mające właściwości przeciwodleżynowe, terapeutyczne, wodoszczelne i paroprzepuszczalne. Zamontowany jest w nich system pozwalający odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci spod rekonwalescenta, co skutecznie zmniejsza ryzyko powstawania martwicy skóry - wyjaśnił Matlakiewicz.

Wicedyrektor podkreślił, że zakupiony obecnie sprzęt kosztował ponad 160 tys. zł. Szpital sfinansował go z własnych pieniędzy.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu Polski. Posiada m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

PAP - Marek Szafrański

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum