Bielsk Podlaski: nowy sprzęt dla ortopedii i kardiologii - jest dofinansowanie z RPO

Autor: wrotapodlasia.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2018 10:55

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim zyska nowoczesny sprzęt dzięki inwestycji o wartości 5,8 mln zł, przy czym 3,9 mln zł wynosi kwota dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kwota dofinansowania z RPO wynosi 3,9 mln zł Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała w rozmowie z portalem wrotapodlasia.pl Bożena Grotowicz, dyrektor SPZOZ w Bielsku Podlaskim, dofinansowanie umożliwi skuteczniejsze zapobieganie dezaktywizacji zawodowej pacjentów ortopedycznych oraz pacjentów ze schorzeniami układu krwionośnego.

Część prostszych zabiegów ortopedycznych zostanie przeniesiona do poradni, co pozwoli na obniżenie kosztów leczenia. Niektórzy pacjenci po zabiegach na stawie kolanowym będą mogli przechodzić rehabilitację w domu, dzięki możliwości wypożyczeniu sprzętu, który szpital także zamierza kupić. Dofinansowanie pozwoli również na poszerzenie zakresu zabiegów chirurgii naczyniowej.

Przewidziana jest ponadto przebudowa i wyposażenie centralnej sterylizatorni, zakup nowoczesnego wyposażenia na potrzeby oddziału urazowo-ortopedycznego i poradni urazowo-ortopedycznej, a także zakup nowoczesnego wyposażenia na potrzeby oddziału chirurgicznego z pododdziałem chirurgii naczyniowej i poradni chirurgicznej. Dzięki projektowi z usług zdrowotnych lepszej jakości skorzysta 8350 osób.

Więcej: wrotapodlasia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum